Artykuły

REGIONALNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA 2022

Dnia 16 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyła się Regionalna Olimpiada Matematyczna ,,Zostań Pitagorasem”.Wzięli w niej udział uczniowie szkół specjalnych z Rydzyny, Leszna, Brzezia, Wschowy i Rawicza.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się ogólną wiedzą matematyczną. Uzdolnionych uczniów nie zabrakło. Impreza w tym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza,że dwa lata nie mogła się odbyć. Organizator olimpiady Adriana Maruwka- nauczyciel matematyki w ZSS w Rawiczu serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły, Starostwu Powiatowemu w Rawiczu oraz firmie 7Technology i Panu Tomaszowi Stefaniakowi, którzy byli sponsorami imprezy, bez pomocy i wsparcia których niemożliwe byłyby potyczki matematyczne.

IMG 20220516 091705

Laureaci na poziomie szkoły podstawowej:

 I miejsce- Karol Bartkowiak ZSS Brzezie

II miejsce- Bartosz Pijaczyński-ZSS Brzezie

III miejsce-
Maksymilian Wojciechowski-SOSW Rydzyna, Bartosz Hęciak-ZSS Leszno

Laureaci na poziomie szkoły branżowej:

I miejsce- Eryk Jon- SOSW Rydzyna

II miejsce- Michał Pilarski-SOSW Wschowa

III miejsce- Jakub Hoffmann- ZSS Rawicz

Dodatkowe informacje