Artykuły

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W RAWICZU

Działamy!

Czasami tak niewiele trzeba, żeby choć w małej części zmienić coś w naszym najbliższym otoczeniu oraz w sercu drugiego człowieka. Lekarstwem na „lepsze jutro” jest chęć niesienia pomocy, wykazywanie empatii oraz działanie i zaangażowanie młodych ludzi.

 

Co robiliśmy?

- we wrześniu przyłączyliśmy się do akcji „Kartka urodzinowa dla Blanki”- wykonaliśmy kartki okolicznościowe z ulubionym motywem dinozaura z okazji zbliżających się czwartych urodzin chorej na glejaka pnia mózgu dziewczynki. Karki zostały wysłane do adresatki z nadzieją, że choć w drobnej części uda nam się spełnić jej marzenie;

- 17- 19 września 2021 r. braliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata- Polska 2021”, które odbyło się pod hasłem przewodnim: „Myślę, więc nie śmiecę”. Braliśmy czynny udział w sprzątaniu najbliższego terenu pozbywając się w ten sposób pozostawionych i porozrzucanych wokół śmieci. Natomiast 20 września wzięliśmy udział w warsztatach ekologicznych, podczas których obejrzeliśmy film ekologiczny dotyczący działań proekologicznych, wykonywaliśmy tematyczne ćwiczenia, wspólnie przygotowaliśmy plakat. Po za tym mieliśmy możliwość wykazania się wiedzą w szkolnym konkursie ekologicznym, który odbył się 1 października 2021 r.;

- 12 października przystąpiliśmy do kolejnego zadania, jakim była akcja „Niespodzianka dla Seniora”. Z dużym zapałem samodzielnie wykonaliśmy kartki, które wraz z życzeniami z okazji Dnia Seniora trafiły do starszych osób z naszej gminy;

- W dniu 15 października 2021 r. z wielką przyjemnością dołączyliśmy do akcji „STREFA DOBREGO SŁOWA”, której inicjatorem było Lokalne Centrum Wolontariatu w Rawiczu. Wrzucaliśmy do skrzynek pocztowych oraz wręczaliśmy spotkanym przechodniom kartki, na których każdy znalazł pozytywne i pełne życzliwości przesłanie- cytaty z dobrym słowem. Miło było sprawić, że na twarzach ludzi pojawiał się uśmiech;

- 26 października 2021 r. ogarnięci listopadową zadumą i zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych udaliśmy się na pobliski cmentarz i zapaliliśmy znicze żołnierzom, którzy polegli w czasie wojny.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

Dodatkowe informacje