Artykuły

PROJEKT "ROBOTYKA-TO LUBIĘ"

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczą w projekcie "Robotyka – to lubię". Projekt ten realizowany jest w ramach programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

Na zajęciach uczniowie budują z klocków Lego różnego rodzaju konstrukcje oraz programują je w taki sposób aby wykonywały zaplanowane przez uczniów czynności. Docelowo uczniowie mają za zadanie stworzyć z klocków prototyp robota, który mógłby mieć zastosowanie w przemyśle. Dzięki tym zajęciom młodzi konstruktorzy rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętność programowania i myślenia komputacyjnego. Dzięki programowi "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" nasza szkoła wzbogaciła się o cenne środki dydaktyczne m. in. laptop, tablety, klocki Lego WeDo 2.0 i inne pomoce edukacyjne do nauki programowania.

robotyka

Dodatkowe informacje