OBLICZA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dnia 8 kwietnia br. uczniowie klasy I i II gimnazjum (Dominika Turkiewicz, Kacper Rosa, Weronika Sadowska, Rajmund Polak, Łukasz Kiałka, Adrian Wróblewski, Kamila Król) pod opieką p. Danuty Kaczmarek

uczestniczyli w konferencji pod hasłem "Lokalne konteksty profilaktyki zdrowia psychicznego. Doświadczenia i propozycje".Tematami prelekcji były m.in. "Norma i patologia w zachowaniu człowieka", "Agresja-przemoc, bullying, stalking, hating... nie bądź obojętny". Prelegencji przedstawiali również zagadnienia związane z zaburzeniami żywienia oraz z uzależnieniami. Słuchacze konferencji mieli okazję zobaczyć scenkę profilaktyczną przygotowaną przez koło teatralne WSTECZ z Gimnazjum w Sierakowie. Pierwszy dzień konferencji cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszej młodzieży. Drugi dzień dedykowany był nauczycielom, pedagogom, psychologom, lekarzom, a jego hasło przewodnie to "Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży - diagnoza i aspekty terapii". P. Anna Molska, p. Alicja Klemczak i Danuta Kaczmarek wysłuchały referatów autorytetów w dziedzinach profilaktyki uzależnień, psychiatrii dziecięcej i psychologii. Interesującym akcentem była prelekcja o. Tycjana Zgraji pt. ?Opętanie czy początek choroby? poparta wieloma wydarzeniami z życia kapłana. Organizatorami konferencji byli: Gmina Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rawiczu oraz Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy - Przyjemskiego w Sierakowie. Zdobytą wiedzą podzielimy się z pozostałym gronem pedagogicznym, rodzicami, a przede wszystkim wykorzystamy ją w codziennej pracy z uczniem kształtując u niego właściwe postawy społeczne i odpowiednio reagując na pierwsze sygnały z zakresu chorób psychicznych i uzależnień.

Dodatkowe informacje