KONKURS TAŃCA "O ZŁOTĄ NUTKĘ"

       tance4Konkurs tańca o "Złotą Nutkę" w Kościanie 13.03.2014 odbył się po raz siódmy. Taneczne umiejętności prezentowały dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną.

 

     Konkurs tańca o "Złotą Nutkę" w Kościanie odbył się po raz siódmy. Do Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie przyjechały taneczne zespoły z całej Wielkopolski. Dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną prezentowały swe umiejętności, walcząc o nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach. Naszą szkołę reprezentował zespół PSIKUS 1 i 2. Za przygotowanie uczniów do występu odpowiedzialne są Marta Rzepecka i Małgorzata Moryson.

     PSIKUS 1 reprezentowali uczniowieklasy 1-3 SP : Karolina Wilińska, Żaneta Wilamowitz, Sebastian Dawidziak, Krystian Kubera ? Wamka, Adrian Szaszczak oraz Lidka Stachowiak z kolei PSIKUS 2 uczniowie klasy 4-6: Adriana Hoffmann, Jakub Tymiński, Magda Turbańska oraz Wiktoria Fedyna. Zespoły wykonały układy taneczne do utworu ?Całuski? oraz ?Alejandro? Lady Gagi a tym samym zajęły III miejsca w swoich kategoriachJ Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nasze podwójne III miejsca sprawiły nam ogromną radość i jeszcze bardziej zmotywowały do dalszej pracy.

     
KONKURS TAŃCA O "ZŁOTĄ NUTKĘ" W KOŚCIANIE - WYNIKI 

Kategoria I ? dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim: 
1. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy we Wschowie ? zespół Wiercipięty 
2. Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu ? zespół Iskierki 
3. Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu ? zespół Psikus 2 

Kategoria II ? dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (dzieci i młodzież szkolna): 
1. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy we Wschowie ? zespół Małe Wiercipięty 
2. Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie ? zespół Świetliki 
3. Zespół Szkół Specjalnych w Poznaniu ? zespół PePetki / Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu ? zespół Psikus 1 

     Wszystkim zespołom GRATULUJEMYJ

                                                    

Dodatkowe informacje