POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW INNE NIŻ ZWYKLE

Dnia 25 czerwca 2021 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu. Tegoroczne pożegnanie zapisze się na trwałe w dziejach szkoły, gdyż ze względu na ograniczenia sanitarne spowodowane pandemią odbiegało od tradycyjnego scenariusza. Odbyła się tylko oficjalna część z udziałem dyrekcji, zaproszonych gości ( przedstawicieli władz samorządowych, wychowawców i absolwentów. Pozostali uczniowie i nauczyciele obchodzili zakończenie roku szkolnego w swoich klasach. Nie było również części artystycznej, która zawsze dostarczała wszystkim wiele radości.
OBEJRZYJ FOTORELACJĘ

Pomimo tej nietypowej sytuacji , uroczystość przebiegała w bardzo miłej, wzruszającej atmosferze. Po odśpiewaniu hymnu pani Dyrektor Marta Rzepecka podziękowała wszystkim i każdemu z osobna ,wręczając świadectwa ukończenia szkoły. W imieniu absolwentów głos zabrała uczennica klasy trzeciej branżowej szkoły pierwszego stopnia, dziękując dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie , życzliwość , wyrozumiałość oraz niebywałą cierpliwość. Tradycyjnie uczniowie klasy drugiej branżowej szkoły pierwszego stopnia również skierowali do absolwentów ciepłe słowa pożegnania , dziękując za przyjaźń i wspólnie spędzone chwile .

Na zakończenie odśpiewano hymn szkoły. Przedstawicielka samorządu uczniowskiego życzyła wszystkim udanych, pełnych wrażeń, bezpiecznych, a nade wszystko zdrowych wakacji.

Swoją obecnością uroczystość uświetnił Członek Zarządu

Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę klas trzecich gimnazjum.

Dodatkowe informacje