NIEZAPOMNIANA PRZYGODA W KOLEJKOWIE

20181127 10052927 listopada uczniowie klas 2 CP, 5 CP, 6 CP wybrali się w niesamowitą podróż do świata w miniaturze. Największa makieta kolejowa w Polsce znajduje się na terenie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę przedstawiającą Dolny Śląsk dokładnie odwzorowując rzeczywistość i przedstawiając życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

W Kolejkowie zobaczyliśmy życie na wsi, potowarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej, wcieliliśmy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

            Kolejkowo to niezwykła atrakcja zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Dodatkowe informacje