BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W dniu 7.09.2018 w naszej szkole odbyło się spotkanie z policyjnym profilaktykiem społecznym panią Katarzyną Starczewską. Dotyczyło ono bezpiecznej drogi do szkoły oraz prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Pogadanka była dostosowana do możliwości uczniów i odbywała się w dwóch grupach: dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Mimo, że temat wydaje się dobrze wszystkim znany, to jednak bardzo potrzebny. Wielu naszych uczniów samodzielnie pokonuje drogę do szkoły, często z bardzo odległych krańców miasta. Również zdarza się, że pokonują tę drogę na rowerze. W ostatnich dniach do szkół trafiło pismo, w którym Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu informuje o rosnącej liczbie zdarzeń drogowych z udziałem młodych rowerzystów, którzy niestety często nie stosują się do zasad ruchu drogowego. W związku z tym policjanci w drugiej połowie września przeprowadzą akcję prewencyjno-kontrolną.

Dodatkowe informacje