WIZYTA W STRAŻY

aaimg 20180607 092720Dnia 07.06.2018r uczniowie klas 2AP, 4CP,5CP  wraz z wychowawcami , opiekunami wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

Uczniowie mogli z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, strażacy opowiadali o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedzieli się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Strażacy nie tylko gaszą pożary ale są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają w powodziach.

Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm strażacki. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i podziwem oglądali nowoczesny sprzęt  gaśniczo- ratunkowy, a także jego zastosowanie w codziennej pracy strażaka.

Dzięki tej wizycie uczniowie mogli dowiedzieli się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru.

Bardzo serdecznie dziękujemy ;-) 

OBEJRZYJ FOTORELACJĘ

Dodatkowe informacje