ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASIE 3AP

p1050510 medium26 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015 uczniowie klasy 3A-P Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu otrzymali świadectwa, dyplomy, nagrody i apteczki młodego ratownika.

Uczniowie wzięli udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Wykazali się tak dużym zaangażowaniem i umiejętnościami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy, iż znaleźli się w gronie tych blisko współpracujących w Fundacją WOŚ i trzymali apteczki młodego ratownika. Znalazły się w niej: koc termiczny, opaska uciskowa, rękawiczki i ustnik do resuscytacji. Zanim jednak uczniowie mogli zabrać je do domu, musieli je złożyć, a nie było to takie proste. Przy okazji powtórzyliśmy sobie wszystkie wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są młodymi ratownikami i nie boją się pomagać innym!

Dodatkowe informacje