KONCERT PROFILAKTYCZNY

"Wolności-oddać nie umiem" -pod takim hasłem, w czwartek 16 października w I LO w Rawiczu odbył się koncert profilaktyczny, którego wykonawcą był Gabriel Fleszar – polski muzyk, piosenkarz oraz aktor, znany z głównej roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”.

 

W koncercie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, w tym również uczniowie klasy I zawodowej z naszej szkoły. Podczas 1,5-godzinnego spotkania muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia, przedstawił historie osób ze środowiska artystycznego uzależnionych od alkoholu, narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd. Opowieści te przeplatał utworami muzycznymi.

Sam od 15 lat nałogowy palacz, na potrzeby programu profilaktycznego organizowanego przez Scenę Ars Marketing z Krakowa, z dnia na dzień rzucił palenie, aby dla młodego odbiorcy być wiarygodnym.Artysta wspominał też o kruchości i nieprzewidywalności naszego życia i potrzebie cieszenia się każdą chwilą, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Swoim wystąpieniem zachęcał młodzież do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach nacisku kolegów. Przestrzegał przed niewłaściwymi wyborami. Zachęcał do dobrych decyzji i budowania wiary we własną godność i wartość. P odczas koncertu można było usłyszeć najsłynniejsze utwory artysty, m.in. „Kroplą deszczu”, którym rozpoczął spotkanie, „Ciebie nie ma tu”, „Gdy oszalał świat” oraz utwory innych wykonawców. Spotkanie było bardzo pouczające. Mamy nadzieję, że ruszyło niejedno młode sumienie.

Dodatkowe informacje