SPRAWOZDANIE Z OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

olimpiada 001Dnia 3 czerwca 2014r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyła się siódma edycja Regionalnej Olimpiady Matematycznej ?Zostań Pitagorasem?.

Wzięło w niej udział 27 uczniów gimnazjum oraz szkoły zawodowej ze: Wschowy, Rydzyny, Żmigrodu, Wąsosza, Brzezia  i Rawicza. Celem olimpiady jest przede wszystkim integracja uczniów ze wszystkich szkół specjalnych i pokazanie dzieciom, że matematyka to również zabawa.

Wszyscy uczniowie pisali identyczny test składający się z 20 zadań    , w którym musieli wykazać się ogólną wiedzą matematyczną. Organizatorem olimpiady był nauczyciel matematyki w ZSS Adriana Maruwka.

Wyniki na poziomie szkoły zawodowej:

I miejsce:  Karolina Glapska z Rydzyny

II miejsce:Mateusz Krzykotowski z Brzezia

III miejsce: nie przyznano

Wyniki na poziomie gimnazjum:

 

I miejsce: Emilia Szczyt ze Wschowy i Franciszek Puślecki z Rawicza

II miejsce: Krystian Wlekły ze Wschowy i Dominika Turkiewicz z Rawicza

III miejsce: Adam Kazan ze Żmigrodu i Adrian Hudziak z Rawicza.

 

Organizator olimpiady Adriana Maruwka, składa szczególne podziękowania sponsorom, czyli STAROSTWU POWIATOWEMU w Rawiczu, GMINIE RAWICZ, PANU TOMASZOWI STEFANIAKOWI I FIRMIE SEVEN TECHNOLGY, RADZIE RODZICÓW przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu oraz CUKIERNI SKUPIN i Pani Annie Sierpowskiej , bez pomocy, których zorganizowanie imprezy byłoby niemożliwe.

Dodatkowe informacje