Artykuły

OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO

img 248920 września w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu sportowego. Obiekt tworzą: boisko do gry w piłkę ręczną, bieżnia i skocznia do skoku w dal, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw.

Realizacja zadania była możliwa dzięki środkom pochodzącym z budżetu Powiatu Rawickiego i dofinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Po prezentacji przedstawiającej krajowe i światowe sukcesy sportowe naszych uczniów i części artystycznej ks. Kanonik Wojciech Prostak poświęcił obiekt. Następnie oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi i symboliczne posadzenie drzewek dokonali: członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański, Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Wicestarosta Jakub Moryson, przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego Roman Sidor, członkowie Zarządu Powiatu Rawickiego Aleksandra Ciąder- Hańce i Wiesław Ceglarek, inspektor nadzoru Mirosław Węcłaś, przedstawiciel wykonawcy Piotr Matysiak, przedstawiciele firmy Hurst- Łukasz i Monika Banaszkiewiczowie, Przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Żyto oraz uczeń naszej szkoły Tobiasz Sadowski.

Nowocześnie wyposażony kompleks sportowy jest spełnieniem marzeń dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Piękny obiekt z pewnością przyczyni się do upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów, a plac zabaw pozwoli na atrakcyjny sposób spędzania nie tylko przerw przez najmłodszych.

Mamy głęboką nadzieję, że będzie to miejsce, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę naszemu zespołowi oraz społeczności powiatu rawickiego.

Dodatkowe informacje