Artykuły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT

20190916 103221W dniu 16.09.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej z panią Policjant. Spotkania te organizowane są, co roku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie spotkania pani policjant omówiła kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, szczególnie tym w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się, jak najbezpieczniej dotrzeć do szkoły i z niej wrócić. Odniosła się również do obowiązku noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek.

Następnie udała się na boisko szkolne, by zaprezentować uczniom samochód policyjny. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa oraz dzielili się spostrzeżeniami i doświadczeniami.   Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Dodatkowe informacje