Artykuły

STADIONY BEZ BARIER

img 5746

04 maja 2019 r. przed meczem Lech Poznań - Zagłębie Lubin, zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA Leszno/Rawicz uczestniczyli w projekcie Ekstraklasy S.A. oraz Olimpiad Specjalnych Polska "Stadiony Bez Barier". Na murawie znalazł się banner akcji „Stadiony Bez Barier”, trzymany przez Dominika Sznycera i Tadeusza Sauera.

 

W ten sposób Ekstraklasa i Olimpiady Specjalne Polska zachęcają kibiców do włączenia się w Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych oraz do kibicowania i wspierania zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy też kochają grać w piłkę nożną. W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad  45 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy, w tym polska Ekstraklasa. W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w trzynastu województwach rozgrywanych jest 17 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych. Nasi zawodnicy byli również kibicami podczas meczu piłki nożnej Lech Poznań - Zagłębie Lubin, który zakończył się wynikiem 1:1. Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie - Poznań odbędzie się 29 maja 2019 r. o godz. 10.00 na obiektach sportowych "Zaborowo" w Lesznie, na który serdecznie zapraszamy.

 

Dodatkowe informacje