Artykuły

CZY TO WCZORAJ, CZY TO DZIŚ DZIECIOM JEST POTRZEBNY MIŚ!

misiu25 listopada obchodzimy na calym świecie Dzień Pluszowego Misia. Postanowiliśmy także i my uczcić jego święto. Przynieślimy swoje ulubione pluszowe misie i bawiliśmy się doskonale. Oglądaliśmy książki, w których bohaterami są misie i niedźwiedzie, czytaliśmy wiersze, odgadywaliśmy zagadki

i chwliliśmy się swoją wiedzą na nich temat. Młodsze dzieci dowiedziały się, że misie nie zawsze są milutkie i łagodne, ale mogą być duże, groźne i bardzo głodne, dlatego lepiej się do nich nie zbliżać. Dowiedzieliśmy się także, że mają różne kolory futerka oraz lubią jeść mięsko i liście.

Niedźwiedź, czyli ten duży misiu jest także w herbie Rawicza, dlatego przypomnieliśmy sobie o nim legendę. Jest bardzo ciekawa i naprawdę pouczająca. Na zakończenie spotkania wszyskie dzieci miały do wykonania określone zadanie. Dzieci starsze kolorowały herb Rawicza, a młodsze ilustracje przedstawiające misie z bajek.

Miłym i słodkim akcentem w formie misiowych żelek zakończyliśmy nasze tegoroczne spotkanie z misiem! Do zobaczenia za rok !

Dodatkowe informacje