Artykuły

"DRUŻYNA LOLKA" W GRZE MIEJSKIEJ - "SPADKOBIERCY WOLNOŚCI"

druyna lolka1W dniu 10 listopada 2018 r. z inicjatywy Hufca ZHP Rawicz, odbyła się Gra Miejska pod Hasłem "Spadkobiercy Wolności". Szkoła Nasza wystawiła swoją reprezentację w postaci czteroosobowego patrolu: "Drużyna LOLKA" pod opieką  pana Piotra Popielasa.

 

Zmagaliśmy sie na jednej z tras w oparciu o mapkę naprowadzającą, ale nade wszystko w oparciu o  stare fotografie miejsc Rawicza, które należało rozpoznać i z niemałym trudem, zlokalizować. "Podpowiadaczami" na trasie byli również bohaterowie czasów powstańczych - czasów odzyskiwania niepodległości przez naszą Ojczyznę, których wizerunki i wypowiedzi zamieszczono na kartach startowych. Wszyscy: Martyna Tuta, Kacper Rosa, Jakub Tymiński i Dominik Sznycer świetnie się spisali, prezentując wytrzymałość w szybkim i na sporą odległość marszu oraz wykazując dobrą orientację w terenie. Szczególnej roli  podjął się Kacper, który w ramach jednego z zadań  musiał wcielić się w postać Ignacego Paderewskiego i z okien rawickiego ratusza na wzór wystąpienia w Poznaniu w przeddzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wygłosić swoją mowę do zebranych. Zaprezentował się imponująco, co ilustruje załączona fotografia.

Dziękujemy organizatorom za dobrą, odkrywczą i pouczającą zabawę, ciesząc się jednocześnie, że w taki sposób mogliśmy uczcić Naszą od 100 lat Niepodległą Ojczyznę. 

Dodatkowe informacje