Artykuły

III FESTYN RODZINNY

festyn small8 czerwca, w godzinach popołudniowych, na terenie naszej szkoły, odbył się III  Festyn Rodzinny. Organizatorami byli  pracownicy szkoły, a Festyn odbył się także dzięki wydatnej pomocy Rodziców, Sponsorów ( Państwo Dworeccy, Pani Nowakowska z Sobiałkowa, Pan Toporski oraz Zarząd Powiatu Rawickiego ).

Podczas Festynu uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty-śpiewali, tańczyli, recytowali, rysowali  i malowali za co zostali nagrodzeni.

Na zielonym terenie przy szkole uczniowie i rodzice mogli skorzystać z wielu atrakcji np.: przejażdżki kucykiem, loterii fantowej, kiermaszu ciekawej książki, malowania twarzy czy super fryzury. Czynna była też kawiarenka z pysznym ciastem, przygotowanym przez Rodziców oraz zaprzyjaźnione cukiernie, kawą i bardzo pożądaną w tym upalnym dniu, wodą z cytryną i miętą.

Można było nabrać sił do dalszej zabawy, posilając się kiełbaską z grilla i świeżutkim chlebem ze smalcem oraz ogóreczkiem kiszonym.

Nauczyciele przygotowali dla uczniów oraz gości ciekawe konkursy np.; Rozpoznaj swojego nauczyciela-uczniowie ze zdjęć  z dzieciństwa nauczycieli, mieli za zadanie rozpoznać obecnych, dorosłych już pracowników szkoły. Zadanie nie było łatwe - trudno bowiem w uśmiechniętej pięciolatce  w cygańskiej spódniczce, rozpoznać poważną „Panią od matematyki” – lecz byli uczniowie z tzw. bystrym okiem, a trzem z nich udało się rozpoznać kilka osób. Olbrzymią popularnością cieszyła się loteria fantowa - nagrody były niezwykle interesujące i atrakcyjne - obrazy, kosmetyki, książki, biżuteria, torebki  a nawet….buty sportowe!

Przy muzyce na żywo wszyscy uczestnicy, mogli zdobyć pamiątkę z Festynu - zdjęcie z wesołymi gadżetami (peruki, kapelusze, śmieszne okulary a nawet wąsy), które wykonywał profesjonalny fotograf. Ale Festyn to nie tylko zabawa…uczniowie i Goście poznali  podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz odbyli kurs pod okiem Ratownika Medycznego - wierzymy, że dzięki temu wakacje będą bezpieczniejsze!

Atrakcji było naprawdę mnóstwo, czas mijał szybko i choć upał był iście wakacyjny to wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i pracownikom szkoły za kreatywne pomysły i ich realizację, za stworzenie miłej atmosfery, Rodzicom za udział i ogromną pomoc jakiej udzielali, Gościom za oklaski, przyjazny uśmiech i miłe rozmowy. Wszystkim dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok….już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Dodatkowe informacje