Artykuły

SPRAWOZDANIE Z REGIONALNEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ „ZOSTAŃ PITAGORASEM”.

32498169 1241969685934037 3422227390242226176 nDnia 15 maja 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyła się dwunasta edycja Regionalnej Olimpiady Matematycznej „ Zostań Pitagorasem”. Wzięło w niej udział 29 uczniów ze: Wschowy, Rydzyny, Kościana, Brzezia, Leszna i Rawicza. Celem olimpiady jest przede wszystkim integracja uczniów z różnych szkół specjalnych i pokazanie dzieciom, że matematyka to również zabawa.Wszyscy uczniowie pisali identyczny test składający się z 20 zadań , w którym musieli wykazać się ogólną wiedzą matematyczną.

 

Wyniki na poziomie szkoły branżowej :

I miejsce: Sebastian Tomczak ZSS z Brzezia

II miejsce: Paweł Jankowski ZSS z Rawicza, Artur Biały z SOSW z Rydzyny

III miejsce: Marlena Kaźmierczak SOSW z Rydzyny

Wyniki na poziomie gimnazjum i szkoły podstawowej:

I miejsce: Dariusz Urny ZSS z Brzezia

II miejsce: Patryk Kubacik ZSS z Leszna

III miejsce: Oliwia Białasik SOSW ze Wschowy, Igor Helik ZSS z Brzezia

 Organizator olimpiady Adriana Maruwka, składa szczególne podziękowania sponsorom, czyli STAROSTWU POWIATOWEMU w Rawiczu, Panu Tomaszowi Stefaniakowi i Firmie

7 TECHNOLOGY, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu, Pani Annie Sierpowskiej i Cukierni Anna, Pani Dagmarze Hyżyk, bez pomocy, których zorganizowanie imprezy byłoby niemożliwe.

Dodatkowe informacje