Artykuły

BAJKI I BAŚNIE DOBRE TAKŻE NA WAKACJE

img 20180427 115156W piątek 27 kwietnia 2018 roku odbyło się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu spotkanie z bohaterami bajek i baśni. Uczestniczyli w nim najmłodsi uczniowie i czytelnicy biblioteki szkolnej. Głównym celem zajęć , będących częścią projektu pt. „Bajki i baśnie dobre także na wakacje!” realizowanego w ramach Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa było zainteresowanie i rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci.

Zaczęliśmy od przypomnienia daty Światowego Dnia Książki oraz miejsca w szkole, w którym można czytać i wypożyczać książki. Następnie uczniowie mięli okazję pochwalić się swoimi wiadomościami na temat bohaterów i zdarzeń znanych i lubianych bajek i baśni. Okazało się, iż nasze dzieci mają na ten temat bardzo dużą wiedzę i chętnie się nią dzielą z innymi.
Jednym z zadań, które wykonali uczniowie było także „uzdrowienie chorych książek” tzn. sklejenie taśmą klejącą oderwanych kartek. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie i byli bardzo dumni ze swojej pracy. Nie obyło się także bez przypomnienia regulaminu korzystania z książek.
Na zakończenie każdy uczestnik wykonał swoją niepowtarzalną zakładkę do ulubionej bajki lub baśni, którą będzie czytał sam lub z pomocą rodziców.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach, w których głównym bohaterem jest książka!

Dodatkowe informacje