Artykuły

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PŁYWANIU SPRAWNI RAZEM

0dbd9c8a-d206-464a-8e5f-dca2f977a1d617 kwietnia 2018r. na rawickiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu SPRAWNI RAZEM pod patronatem Pani Poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy. W zawodach udział wzięło około 70 zawodników z: Leszna, Kościana, Wschowy, Wrześni, Słupi koło Kępna, Konina, Piły oraz Rawicza . 

 

Uczniowie Placówek Kształcenie Specjalnego rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych na dystansie 50m oraz 100m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz sztafecie 4 x 50 metrów.

Najlepszą zawodniczką zawodów została Wiktoria Gąszczak (Słupia), najlepszym zawodnikiem Wojciech Kolebski (Słupia). W klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy ZSS w Słupi i to Oni odebrali puchar dla najlepszej reprezentacji Mistrzostw.

Nagrody rzeczowe ufundowała Pani Poseł na Sejm Bożena Henczyca. Zawody uświetnili swoją obecnością Burmistrz Gminy Rawicz Pan Grzegorz Kubik, Starosta Rawicki Adam Sperzyński , Pan Hubert Kupczyk oraz Pani Małgorzata Kowalczuk -Zawadzińska Dyrektor Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Rawiczu. 

Zespół Szkół im. Jana Pawła II reprezentował Bartek Nawrot.

Serdecznie dziękujemy za ufundowane nagrody rzeczowe dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki oraz najlepszej drużyny Mistrzostw Pani Poseł na Sejm RP Bożenie Henczycy.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów uczniom I LO w Rawiczu, którzy zapewnili obsługę sędziowską oraz Pani Darii Katarzyńskiej, która zapewniła opiekę medyczną podczas zawodów.

Dodatkowe informacje